Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

Břežanský biograf - Milda

Čtvrtek 15. března od 19 hodin: Dokumentarista Pavel Křemen svádí marný boj s bývalým tajemníkem ÚV KSČ Milošem Jakešem, kterého chce přimět k nějaké sebereflexi jeho politického působení. Tragikomický portrét muže, který neumí překročit svůj totalitní stín.

 

Milda
čtvrtek 15. března od 19 hodin                 

Jako vrcholný představitel Komunistické strany Československa býval Milouš Jakeš nejmocnějším mužem republiky. V současnosti je devadesátníkem, který stále vyvolává silné reakce ve společnosti. Režisér se vydává společně s Jakešem ve stopách jeho života. Od začátků v Baťových závodech až po konečné vyloučení ze strany. Snímek je proložený dobovými záběry potlačování demonstrací proti režimu a samotný bývalý tajemník je konfrontován s osobnostmi a dědici disentu. Dokumentární portrét ukazuje téměř asketického muže s pevným přesvědčením o správnosti minulého uspořádání státu, které vyhovovalo svou strohostí jeho povaze.

Česko, 2017, 75 min, nevhodný mládeži do 12 let
Režie: Pavel Křemen

Rezervace lístků

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
MWM5MmV