Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

JAK JSME VOLILI V NAŠÍ OBCI

I naše obec za sebou má volby do Evropského parlamentu. Výsledky voleb v Dolních Břežanech jsou jako již tradičně odlišné od celostátního průměru. Prvním rozdílem je volební účast, která tentokrát činí 42,08 % a je tak vyšší než jak průměr v Česku (šlo o 28,72 %), tak ve všech krajích ČR včetně Prahy (ta měla nejvíce, šlo o 38,31 %).

Druhým rozdílem je jméno vítězné strany v porovnání s celostátní, krajskou a komunální úrovní. I zde se překvapení nekoná. Zatímco ve všech krajích s výjimkou Prahy zvítězilo ANO, u nás v obci (a také v okrese Praha-západ) to byla strana STAROSTOVÉ (STAN) s regionálními partnery a TOP 09. Není bez zajímavosti, že ve všech obcích, které s Dolními Břežany přímo sousedí, naopak zvítězila ODS.

Třetím rozdílem je pak pořadí zvolených stran. Na celostátní úrovni se první umístilo ANO následované ODS a Piráty. STAN se svými spojenci byl až čtvrtý. V Dolních Břežanech bylo pořadí naopak takovéto:
1. Koalice STAN a TOP 09 - 31,63 %
2. Občanská demokratická strana - 19,96 %
3. Česká pirátská strana - 15,98 %
4. ANO 2011 - 11,49 %

Žádná další strana v Dolních Břežanech nepřekonala pětiprocentní hranici. Podrobné výsledky voleb v Dolních Břežanech naleznete zde.
Níže pro ilustraci graf celostátních výsledků z webu ČT24.

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
MThjOTEw