Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

Navzdory zimě se v Dolních Břežanech mluvilo o tropickém Singapuru

Ve středu 18. ledna večer se navzdory třeskuté zimě uskutečnilo v prostorách dolnobřežanského Kulturního a informačního centra povídání o tropickém Singapuru. O vzdálené zemi, jež je jediným ostrovním městským státem na světě, přednášel a fotky promítal arabista Jan Kužvart.

Akce s názvem „Singapur – město, stát a národ“ byla založena na dvou loňských osobních návštěvách Singapuru ze strany přednášejícího. Přednáška se nesla v cestovatelském duchu, nicméně se zaměřila i na věci, na něž se běžný turista při návštěvě tohoto globálního centra financí, obchodu a námořní dopravy nejspíše tolik nesoustředí. Jak název akce napovídá, řeč byla o singapurské národní identitě a budování mladého státu, jenž v sobě mísí britský koloniální odkaz a tradiční čínskou kulturu. Přednášející se krom toho opakovaně dotkl i specifického politického systému země, stavu občanských práv a svobod jejích obyvatel a pohledu místních etnických Číňanů na to, co pro ně vlastně slovo demokracie znamená.

I vzhledem k tuhé zimě lze účast na akci označit za důstojnou. Trvala dvě hodiny a publikum mělo možnost ptát se v poslední půlhodině, na co chtělo, čehož rádo využilo. Na předání všech postřehů a promítnutí všech fotografií nicméně čas nebyl. Případní zájemci o fotografie ze singapurského promítání si o ně proto mohou v Kulturním a informačním centru do konce ledna říci. Jejich celková velikost je zhruba 2,2 GB. Po stejnou dobu je k dispozici ke zkopírování též anglický dokumentární film “Megastructures - Singapore Marina Bay Sands” z dílny National Geographic. Snímek o unikátním stavebním projektu v srdci Singapuru má velikost 136 MB.

P.S.

Budoucnost ukáže, zda se na povídání o Singapuru naváže časem další akcí. Jan Kužvart si totiž do Singapuru pouze odskočil z Indonésie, kde více než rok žil a studoval…

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
ZmE1M