Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

ZŠ DOLNÍ BŘEŽANY V CELOREPUBLIKOVÉM FINÁLE MCDONALD‘S CUPU

Fotbalisté z naší školy se úspěšně probojovali do celorepublikového finále McDonald‘s Cupu v Olomouci, ve kterém budou reprezentovat Středočeský kraj. Gratulujeme!!!

80 000 dětí, 4 000 škol

Tolik dětí a škol se zúčastňuje školního fotbalového turnaje McDonald’s Cup.

Hranice úspěchu je v tomto turnaji pro každého jiná. Ti nejlepší, často mužstva z krajských měst a škol navázaných na prvoligové fotbalové týmy, jako je Sparta, Slavia, Olomouc, či Baník Ostrava, kde studují žáci z jejich akademií, mají cíl nejvyšší. Dostat se na republikové finále!

Cesta k úspěchu je však dlouhá. Turnaj je několikakolový, hraje se mnoho zápasů. Do republikového finále v Olomouci se letos probojovalo 15 mužstev. (+ automaticky domácí) Hrát tam bude něco okolo 200 fotbalistů.

Mezi nimi budou i taková to jména: Kryštof Čížek, Oskar Mikuda, Jakub Zeman, David Srb, Josef Chlumský, Michal Vrňák, David Čermák, Matěj Šulák, Marek Mencl, Matyáš Bladský, Jonáš Kollert, Adam Stopka.

Znáte je? Samozřejmě! Jsou to žáci naší školy a převážně fotbalisté SK Olympie Dolní Břežany!

Až se při slavnostním nástupu 4. června v Olomouci objeví hostesky s cedulemi účastníků, bude tam napsáno hodně škol z měst, ale asi jen jedna z obce. A to z obce naší!

Kluci se za nominaci do týmu odvděčili tím nejlepším způsobem. Postoupili do finále s celkovým skóre 104:12, se samými vítěznými zápasy, bez ztráty jediného bodu.

Úspěch naší školy, obce a fotbalové Olympie zvýraznili i naši mladší fotbalisté, kteří se také probojovali do krajského finále, kde získali pohár a medaile za 3. místo. Tímto jsme se opět stali nejúspěšnější školou v celém kraji.

Část úspěchu určitě také patří našemu učiteli Jirkovi Budíčkovi, který se nemohl kvůli nemoci poprvé po 13 letech tohoto turnaje se mnou zúčastnit.

Honza Deutsch

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
NTY2N2Rj