Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

Jak fungujeme

Jak je to s dostupností a množstvím knih?

Tady je dobré si uvědomit, že prostor naší knihovny v kulturním a informačním centru je moderní, útulný, ale omezený. A i když jej vyvážíme neomezeným nadšením a zajímavými aktivitami, plyne z tohoto jediného limitu formát knihovny.  Jako malá obecní knihovna máme svého pověřeného garanta. Velkou knihovnu, v našem případě v Příbrami. A většinu knih, jejichž počet se teď pohybuje v řádech stovek, nám v souborech zapůjčují. A v pravidelném intervalu se soubor bude obměňovat resp. rozšiřovat. Takže není třeba se bát, že si knížku ani nestihnete půjčit, pokud to dřív udělá soused. Část knih pořizuje sama obec.

Je možnost si objednat knížku, kterou nemáme?

Pro takový případ existuje meziknihovní výpůjční služba. Knihu nám mohou půjčit v Příbrami, nebo ještě o stupeň výš, v ještě lépe vybavené knihovně v Kladně. Ale je dobré vědět, že ne každá kniha nutně bude k dispozici a stejně tak to, že její zaslání bude nějaký čas trvat. Jednoduše; Klementinum rozsahem nejsme a nebudeme.

Co možnost rezervace knih online?

Tak hladce a rychle jak bude probíhat ve všech knihovnách našeho typu zavedení nového knihovního systému, tak rychle i my začneme postupně požívat všech jeho služeb. Mezi ně patří právě možnost rezervovat si knihu z online katalogu, nebo stahování e-knih.

Na koho se obrátit?

Jarmila Vidová * e-mail: vidova@dolnibrezany.cz * tel: 602297564

 

 

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
ZWJjZ