Loading events...

regionálníinformačnícentrum

KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
infocentrum
dolnobřežansko

AKTUALITY / ARCHÍV

ANKETA „Informační centrum roku 2017“
ANKETA „Informační centrum roku 2017“

Líbí se Vám naše informační centrum? Pokud ano, můžete nás podpořit v prestižní internetové anketě „Informační centrum roku 2017“, kterou pořádá A.T.I.C. ČR, vydavatelství KAM po Česku a infoT.I.C. Anketa probíhá od 20. 6. do 31. 8. 2017.

POSEZENÍ U LÍPY
POSEZENÍ U LÍPY

V sobotu 19. srpna v 11 hodin začíná Posezení u Lípy. Kde? Ve Zlatníkách na Návsi sv. Petra a Pavla. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

4. ročník volejbalového turnaje
4. ročník volejbalového turnaje

Srdečně vás zveme na již 4. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev (4+2). Kdy? V sobotu 2. září od 8:30. POZOR - NOVINKA : Pro jednotlivé volejbalové hráčky a hráče je tu možnost složit si vlastní tým. Stačí se přihlásit na mailu: jana.simeckova@gmail.com a následně budou zájemci propojeni.

Břežanský biograf - září 2017
Břežanský biograf - září 2017

Prázdniny sice ještě neskončily, ale filmy na září už jsou pro Vás připravené! Věříme, že si z nich vyberete a přijdete do našeho biografu příjemně strávit některý ze čtvrtečních večerů. Na sobotu 16. září jsme pro Vaše děti tentokrát připravili nově natočenou pohádku Kráska a zvíře. Těšíme se Vás.

Archeoden v Sázavském klášteře
Archeoden v Sázavském klášteře

Po stopách našich předků, z. s. a Klášter Sázava Vás srdečně zvou na šestý ročník akce "Archeoden". Kde: v jižní zahradě a přilehlém sklepení Sázavského kláštera. Kdy: poslední prázdninovou sobotu, tj. letos 26.8. od 12.00 do 18.00. Návštěvníci si mohou vyzkoušet nejen práci archeologa a restaurátora, ale i činnosti, kterým se věnovali lidé v pravěku a středověku.

ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI
ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

SDH Lhota a Obec Dolní Břežany Vás zve na akci Rozloučení s prázdninami, která se koná v sobotu 2. září 2017 od 14 hodin na hřišti ve Lhotě. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

DOLNOBŘEŽANSKÉ KOULE – PETANQUE TOURNAMENT
DOLNOBŘEŽANSKÉ KOULE – PETANQUE TOURNAMENT

Zveme vás na 4. ročník sportovně společenské akce DOLNOBŘEŽANSKÉ KOULE – PETANQUE TOURNAMENT, která se uskuteční v neděli 3. 9. 2017 od 10 hodin na náměstí v Dolních Břežanech. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Turistiský pochod KELTSKOU STOPOU
Turistiský pochod KELTSKOU STOPOU

Zveme Vás na 6. ročník regionálního turistického pochodu Keltskou stopou, který se uskuteční v sobotu 9. září 2017 v Dolních Břežanech. START: od 8 do 10 hodin na hřišti SK Olympie, Ke Zvoli 331. Připraveno je 5 tras: 8 km, 9 km, 13 km, 21 km, 25 km. V cíli: pamětní medaile, buřty, hudba. Kontaktní osoba: Hana Michaliková, hmichalikova@post.cz, tel.: 602 261 877.

DĚTSKÝ DEN JAROV 2017
DĚTSKÝ DEN JAROV 2017

ZO Lhota Jarov vás zve na DĚTSKÝ DEN. KDY: sobota 9. 9. 2017 od 14 hodin. KDE: před klubovnou ZO Lhota Jarov (K Vranému 544, Dolní Břežany - Jarov).

DIVADLO V AMFITEÁTRU
DIVADLO V AMFITEÁTRU

Herecký Roj Ohrobeckých Buditelů a Obec Dolní Břežany vás zvou na divadelní představení ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ DRAHOUŠKU. KDY: pátek 8. září 2017 od 19:30 hodin (areál otevřen od 18:00). KDE: amfiteátr v Dolních Břežanech. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ! Občerstvení zajištěno.

VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 59. VYDÁNÍ
VYCHÁZÍ DOLNOBŘEŽANSKÝ ROZKVĚT - 59. VYDÁNÍ

Aktuální vydání DOLNOBŘEŽANSKÉHO ROZKVĚTU, které je připraveno v novém moderním designu, přináší například tato témata: novinky v oblasti sociálních služeb, sochařský festival Sculpture line 2017, aktuality ze STAR, divadelní spolek HROB slaví patnáctou sezonu, rozhovor s dokumentaristou a filmovým historikem Milanem Wolfem.

Unikátní laser Lucifer dorazil do Dolních Břežan
Unikátní laser Lucifer dorazil do Dolních Břežan

Unikátní laserový systém, který po necelých čtyřech letech práce vyvinula pro ELI Beamlines americká národní laboratoř Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL), byl převezen do centra ELI v Dolních Břežanech. Dodáním tohoto technologického unikátu, který je nejdražším ze všech čtyř laserových systémů ELI Beamlines, byl dosažen jeden z klíčových milníků při zprovoznění laserového centra.

PARNÍM VLAKEM DO POSÁZAVÍ
PARNÍM VLAKEM DO POSÁZAVÍ

Projeďte se romantickou krajinou proti proudu řeky Sázavy. Na zajímavá místa a akce bude vypraven vlak s parní lokomotivou "Velký bejček".

JÍZDA SLUNOVRATU 2017
JÍZDA SLUNOVRATU 2017

17. června 2017 se v Dolních Břežanech uskutečnil 5. ročník jízdy historických vozidel do vrchu na trase Zbraslav – Dolní Břežany spojený s výstavou vozidel. Tato tradiční akce, určená nejen milovníkům historických vozidel, se v letošním roce konala pod záštitou Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE „DOLNÍ BŘEŽANY SE NÁM LÍBÍ 2017“
VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE „DOLNÍ BŘEŽANY SE NÁM LÍBÍ 2017“

V sobotu 17. června 2017 proběhlo v rámci akce Jízda slunovratu vyhlášení výsledků fotosoutěže „Dolní Břežany se nám líbí 2017“. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 80 soutěžních snímků. Všichni účastníci soutěže budou odměněni stolním kalendářem Dolní Břežany 2018, ve kterém bude řada snímků otištěna!

SLAVNOSTNÍ KŘEST SOCHY SCULPTURE LINE 2017
SLAVNOSTNÍ KŘEST SOCHY SCULPTURE LINE 2017

V rámci letošního ročníku sochařského festivalu Sculpture line je v Dolních Břežanech instalováno umělecké dílo s názvem Hyena, jehož autorem je Jan Dostál. V sobotu 17. 6. 2017 se za účasti autora i dalších hostů uskutečnil slavnostní křest této netradiční sochy.

BŘEŽANŠTÍ HASIČI BODOVALI V SOUTĚŽI VESTECKÝ VODNÍK
BŘEŽANŠTÍ HASIČI BODOVALI V SOUTĚŽI VESTECKÝ VODNÍK

Dne 24. 6. 2017 se uskutečnila soutěž v požárním sportu s názvem Vestecký vodník. Družstvo mužů SDH Dolní Břežany se umístilo na 1. místě. Družstvo žen SDH Dolní Břežany obsadilo krásné 2. místo. Gratulujeme!

Břežanský biograf a prázdniny
Břežanský biograf a prázdniny

Než se rozjedete na dovolené, pojďme si trochu zavzpomínat na filmy, které jste v našem biografu shlédli od začátku letošního roku. Bylo jich celkem třicet, z toho šest rodinných.

Zemědělské muzeum v Hodkovicích
Zemědělské muzeum v Hodkovicích

Zemědělské muzeum v Hodkovicích má prozatím otevřeno vždy první sobotu v měsíci od 9 do 13 hodin. Hromadné návštěvy muzea možno objednat na tel: 241932090 (sekretariát). AGRO Jesenice u Prahy a.s.

Průběh ankety „Informační centrum roku 2017“
Průběh ankety „Informační centrum roku 2017“

Zajímá Vás, jak probíhá anketa Informační centrum roku 2017? Informace naleznete v přiložené tiskové zprávě. A hlasovat můžete až do konce srpna!

FOTBALOVÁ REPREZENTACE DOLNÍCH BŘEŽAN ZAZÁŘILA V SALZBURGU
FOTBALOVÁ REPREZENTACE DOLNÍCH BŘEŽAN ZAZÁŘILA V SALZBURGU

Zatímco fotbalové národní mužstvo se o víkendu s Norskem trápilo, naše malé fotbalové naděje skvěle reprezentovaly svůj klub i obec na mezinárodním turnaji v rakouském Salzburgu. Ten se konal ve dnech 3 .- 4. 6. 2017 a celkem se ho zúčastnilo 80 týmů z 11 evropských zemí.

BŘEŽANSKÁ HVĚZDIČKA
BŘEŽANSKÁ HVĚZDIČKA

V sobotu 27. 5. 2017 proběhl 3. ročník Břežanské hvězdičky. Volejbalový turnaj nejmladší generace se odehrál na víceúčelovém hřišti v areálu SK Olympie. Letos se na turnaj přihlásilo 201 dětí. Krásné počasí přilákalo i mnoho fanoušků, kteří děti odměnili povzbuzováním a potleskem.

Virtuální prohlídka našeho Regionálního informačního centra
Virtuální prohlídka našeho Regionálního informačního centra

Na Google Maps byla nově umístěna virtuální prohlídka našeho Regionálního informačního centra. Autorem fotografií je Petr Čarada.

DOLNÍ BŘEŽANY ROZŠIŘUJÍ NABÍDKU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
DOLNÍ BŘEŽANY ROZŠIŘUJÍ NABÍDKU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Máte ve svém okolí člověka, který potřebuje péči jiné osoby? Pečujete sami o někoho blízkého a péči nestíháte? Případně potřebujete zajistit péči přímo pro sebe? Obec Dolní Břežany ve spolupráci s pečovatelskou službou Kvalitní podzim života Vám přináší nabídku sociálních služeb, které mohou občané Dolních Břežan čerpat s 20% slevou, a to díky finanční podpoře obce a Středočeského kraje. Smyslem tohoto článku je představit komplexní nabídku pečovatelských služeb a souvisejících aktivit, které vám mohou pomoci při řešení vaší životní situace. Pečovatelská služba je určena především seniorům, kterým má umožnit kvalitně prožít podzim jejich života. Tyto služby mohou využívat také osoby s duševním či chronickým onemocněním a osoby se zdravotním postižením.

Vzdělávací programy pro školy
Vzdělávací programy pro školy

Neváhejte a objednávejte výukové programy pro základní a mateřské školy, které u nás běží v úterky a středy. Novinkou oproti loňsku je rozšíření nabídky o programy v angličtině. Navštívilo nás již hodně škol, a to s velmi pozitivními ohlasy. Těšíme se na nové účastníky a jejich zápal pro vědění! (Podrobnosti v sekci "PRO ŠKOLY".)

  Archeočítárna pro malé badatele
Archeočítárna pro malé badatele

V rámci aktivit našeho Regionálního informačního centra je od března 2017 nabízen nový program s názvem „Archeočítárna pro malé badatele“. V rámci tohoto programu jsou předčítány ukázky z knih Lovci Mamutů autora Eduarda Štorcha či Keltské báje a pověsti autora Vladimíra Hulpacha. Předčítání je zpestřeno zajímavými komentáři archeologů. Neotřelý způsob seznamování se s historií zaujme školní i „školkové“ děti. Délka programu 45 – 60 minut. Možnost následně shlédnout 3D film o Závisti v tzv. CAVE. Cena 50 Kč/ dítě. Doprovod zdarma. Uvedené ceny platí pro skupiny nad 10 osob

BEZPLATNÁ INDIVIDUÁLNÍ PRÁVNÍ PORADNA
BEZPLATNÁ INDIVIDUÁLNÍ PRÁVNÍ PORADNA

Hledáte odpovědi na otázky ohledně dědictví, darování majetku, převodu nemovitostí či jakékoliv jiné otázky z oblasti práva? Využijte BEZPLATNOU individuální poradnu s právničkou Martinou Hartmannovou. která se uskuteční dne 22. 6. 2017 v Kulturním a informačnim centru.. Tyto individuální poradny jsou určeny široké veřejnosti. Jsou součástí projektu s názvem Rozšíření služeb pro rodinu, na který získala místní nezisková organizace Centrum Břežánek dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí a Obce Dolní Břežany.

Keltský telegraf v Dolních Břežanech
Keltský telegraf v Dolních Břežanech

V sobotu 25. března 2017 se v prostorách našeho Kulturního a informačního centra uskutečnil Keltský telegraf. V odpoledních hodinách zde probíhal pestrý tematický program, určený dětem i dospělým. Archeologové si pro tuto příležitost připravili blok krátkých zajímavých přednášek pojmenovaných Archeologické jednohubky. Mytologii tradičních javánských dýk a jejich porovnání s keltskou kulturou ovlivněným příběhem o meči Excalibur byla věnována přednáška s názvem Kult kováře & tajemství ohně po javánsku. Ve večerních hodinách se na nedalekém kopci Kamínek uskutečnil další doprovodný program, jehož vyvrcholením bylo tradiční předání světelného signálu.

Archeočítárna v našem Regionálním informačním centru
Archeočítárna v našem Regionálním informačním centru

V pátek 31. března navštívily děti břežanské mateřské školy naše Regionální informační centrum. Byl pro ně připraven program s názvem „Archeočítárna pro malé badatele“, který je nově nabízen v rámci vzdělávacích aktivit pro školy a školky. Děti se zaposlouchaly do ukázky z knihy Lovci mamutů, kterou předčítali a zajímavými komentáři obohatili členové Ústavu pro archeologii FF UK. Neotřelý způsob seznamování se s historií zaujal nejen předškoláky, ale i nejmenší děti.

Dolnobřežanské archeostřípky
Dolnobřežanské archeostřípky

V průběhu zimních měsíců probíhal v našem Kulturním a informačním centru přednáškový cyklus Dolnobřežanské archeostřípky, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s Ústavem pro archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Cyklus nabídl celkem pět přednášek. Účastníci měli jedinečnou příležitost seznámit se blíže s tím, jak žili lidé v době kamenné a dozvědět se více o práci archeologů. Vzhledem k velkému zájmu, který jste o přednášky projevili, připravujeme další přednáškový cyklus, který odstartuje v průběhu jara!

Region Dolnobřežansko má certifikované infocentrum
Region Dolnobřežansko má certifikované infocentrum

Naše Regionální informační centrum bylo oficiálně certifikováno v systému Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR. Stalo se držitelem certifikátu kategorie C a zároveň oficiálním informačním centrem pro region Dolnobřežansko. Certifikaci infocentru udělila Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR) společně s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism.

Navzdory zimě se v Dolních Břežanech mluvilo o tropickém Singapuru
Navzdory zimě se v Dolních Břežanech mluvilo o tropickém Singapuru

Ve středu 18. ledna večer se navzdory třeskuté zimě uskutečnilo v prostorách dolnobřežanského Kulturního a informačního centra povídání o tropickém Singapuru. O vzdálené zemi, jež je jediným ostrovním městským státem na světě, přednášel a fotky promítal arabista Jan Kužvart.

Přednáškový cyklus Dolnobřežanské archeostřípky úspěšně zahájen!
Přednáškový cyklus Dolnobřežanské archeostřípky úspěšně zahájen!

V úterý 10. ledna 2017 se v našem Kulturním a informačním centru konala první přednáška cyklu Dolnobřežanské archeostřípky na téma Archeologie pravěku „jak a proč“. Se základními kategoriemi archeologických hmotných pramenů, datováním nálezů a zásadami provádění výzkumů seznámila zájemce o historii Dana Chmelíková, studentka archeologie, která v našem infocentru vede vzdělávací programy pro školy. Na 24. ledna je pro vás připravena další přednáška na téma Svět pravěkých lovců a sběračů, která bude věnovaná počátkům lidské kultury, životu ve starší době kamenné a uměleckým projevům v pravěku. Přednáší pan docent Miroslav Popelka, člen Ústavu pro Archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Začínáme v 17:30 hodin.

Dolnobřežanské infocentrum získalo certifikaci
Dolnobřežanské infocentrum získalo certifikaci

Naše informační centrum bylo začátkem prosince 2016 certifikováno v systému Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR. Stalo se držitelem certifikátu kategorie C. Infocentrum, které v naší obci funguje od září 2015 se tak stává oficiálním informačním centrem pro region Dolnobřežansko. Certifikaci našemu infocentru udělila Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR) společně s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism.

Vzdělávací program Keltové na Závisti a jinde
Vzdělávací program Keltové na Závisti a jinde

V úterý 15. listopadu proběhl v našem infocentru vzdělávaci program "Keltové na Závisti a jinde". Byl připraven pro děti šestých tříd ze Základní školy Davle. O tom, jak se jim u nás líbilo a co všechno si vyzkoušely, si můžete přečíst na stránkách školy.

RIC v Toulavé kameře
RIC v Toulavé kameře

V neděli 29. listopadu odvysílala Česká televize dokument Toulavá kamera, reportáž s názvem Na kole z Dolních Břežan pojednávala o cyklostezkách v regionu a také muzejní expozici Regionálního informačního centra Keltského oppida Závist. V přiloženém odkazu naleznete záznam pořadu, téma Dolní Břežany začíná v čase 17:57.

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST Na Panský 11, Dolní Břežany 252 41 tel.: +420 734 446 109, e-mail: ric@dolnibrezany.cz web: www.ric-dolnibrezany.cz, facebook: www.facebook.com/RIC.DolniBrezany Regionální informační centrum provozuje Obec Dolní Břežany www.dolnibrezany.cz Napište nám prosím Vaše dotazy či poznámky ...
MjFlYTU0